24-річний британець став наймолодшою ​​людиною, що відвідала всі країни в світі!
Джеймс Асквіт за 5 років відвідав всі 196 країн офіційно існуючих на планеті.
Свою подорож він почав в 2008 році, будучи ще вісімнадцятирічним студентом. У нього була мета – відвідати всі країни до 25 років. І виконав він її на ура – на момент закінчення подорожі Джеймсу було всього 24 роки.
Почав свій шлях Джеймс у В’єтнамі, де провів майже три місяці. Америці з Канадою він приділив близько 5 місяців. За цей час він відвідав 27 штатів, починаючи від Аляски і закінчуючи Гаваями.
Всі поїздки обійшлися йому в 125 тисяч фунтів стерлінгів (близько 4 млн грн). Фінансував він їх, підробляючи в барах і хостелах в країнах, куди приїжджав.
Крім огляду визначних пам’яток, Джеймсу подобається відчувати адреналін і шукати пригоди. У Лівії, наприклад, він побував через три тижні після вбивства Муамара Каддафі, а Афганістані – через два тижні після кривавого теракту в Мазарі-Шаріфі.
Найтривалішою була поїздка по Африці, яка зайняла півроку.
Зараз Джеймс Асквіт повернувся додому в містечко Стівенідж, графство Хертфордшир. У наступному році він мріє з’їздити на Таїті, острів Пасхи і в Антарктиду.
Книга рекордів Гіннесса, тим часом, не поспішає реєструвати досягнення Асквіта. Зараз членом Книги рекордів є Грем Хьюз, який першим відвідав 201 країну, жодного разу при цьому не сівши на літак. Вся складність в підрахунку кількості країн на планеті: одні вважають, що в світі 196 країн, визнаних міжнародним співтовариство. За іншою версією на планеті 201 країна, частина яких ніким не визнана.
Так що, може, Асквіт і залишиться без рекорду Гіннеса, але ми вважаємо його справжнім героєм і прикладом для всіх мандрівників.
Поділитись:

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

ВВЕРХ

X