Які продукти краще не їсти під час подорожей

На порозі весна, а разом з нею – час подорожувати, отримувати нові враження та відкривати для себе нове. Всякий раз, кидаючись в подорож чи виїжджаючи за кордон на відпочинок, більшість з нас робить одні й ті ж помилки – їсть і п’є не те, що потрібно і можна. Пропоную вам дізнатися список продуктів, перед вживанням яких краще кілька разів подумати.

 

М’ясо диких тварин
Навіть найсміливіші м’ясоїди повинні уникати вживання мавп, кажанів і дичини, якщо вони дбають про здоров’я свого шлунково-кишкового тракту. Сире м’ясо диких тварин може передавати людині Ебола і інші тваринні віруси. З вживанням вареного м’яса також можуть виникнути проблеми, особливо для мандрівників, чий організм не пристосований до місцевих бактерій.
Місцевий самогон
Вживання саморобних напоїв, зроблених на основі сумнівної води і алкоголю, іноді може привести до серйозної хвороби.
Непастеризовані молочні продукти
Вживання непастеризованих молочних продуктів, в тому числі сиру або морозива, в 150 разів збільшує ймовірність захворювання. Пастеризація (або в деяких країнах процес опромінення) вбиває сальмонелу, кишкову паличку, лістеріоз та інші шкідливі бактерії, які можуть перебувати в сирому молоці.
Салат
Любите салат? Подумайте двічі, перш ніж почати його їсти. Всесвітня організація охорони здоров’я радить бути обережними при вживанні овочів із зеленим листям, так як вони можуть містити небезпечні мікроорганізми, які не завжди змиваються водою. А в місцях, де вода сумнівної якості їх ополіскування може навіть посилити проблему.
Риба і молюски
Погана новина: риба і молюски можуть бути не тільки смачними, а й бути джерелами деяких дійсно важких хвороб. Наприклад, анізакіаз (еозинофільна гранульома шлунково-кишкового тракту) є наслідком вживання сирої риби, при якому в шлунково-кишковому тракті людини потрапляють живі личинки гельмінтів. Отруєння молюсками може мати паралітичні, нейротоксичні симптоми. Інші типи отруєння морепродуктами можуть викликати блювоту, пронос і навіть відчуття, що випадають зубів.
Їжа зі шведського столу
Їжа зі шведського столу знаходиться без нагляду протягом декількох годин. Люди можуть кашляти, чхати на їжу або торкатися до неї своїми немитими руками. На їжу можуть сідати мухи. До того ж проблеми з температурою: гарячі закуски повинні подаватися прямо з печі, а холодні – повинні зберігатися в холодильнику, щоб уповільнити зростання бактерій. Тому для вашого здоров’я краще триматися подалі від шведського столу де б то не було, якщо тільки ви не на 100% впевнені в безпеці пропонованої вам їжі.
Сирі яйця
Вживаючи домашній майонез, різні коктейлі, яєчню і інші продукти на основі сирих яєць, ви ризикуєте захворіти на сальмонельоз. Адже в разі немитих яєць бактерії з зовнішньої сторони шкаралупи можуть легко потрапити всередину яйця.
Деякі фрукти

Під час подорожі намагайтеся дотримуватися наступного правила щодо фруктів: варити, готувати, очистити або забути. Уникайте фруктів, у яких тонка шкірка, адже фрукти з товстою шкіркою захищені від зіпсованої води і грунту і вважаються безпечними для вживання майже всюди.

Банани, манго, ананаси, папая і інші є одними з найсмачніших плодів, які до того ж захищені своєю жорсткою шкіркою. Для забезпечення повної безпеки очищайте собі фрукти самі, переконавшись перед цим в чистоті і сухості всіх ріжучих знарядь.
Недожарене або недоварене м’ясо
Часто у сируватого м’яса дійсно хороший смак. Але бажано його уникати, по крайній мірі, якщо ви не на 100% впевнені в його шляху від ферми до столу. У сирого м’яса існують два шари потенційного забруднення. Зовнішня поверхня є живильним середовищем для кишкових патогенних мікроорганізмів, але вони легко знищуються при готуванні. Однак, існує ймовірність знаходження паразитарних патогенів в м’язовій тканині і саме тому експерти з безпеки харчових продуктів рекомендують готувати м’ясо до досягнення внутрішньої температури 70 градусів за Цельсієм.
Фруктове морозиво
На перший погляд, виглядає, що фруктове морозиво може здатися найбільш нешкідливим пунктом в цьому списку. Однак часто його основними інгредієнтами є неякісна вода, фрукти без товстої шкірки і не пастеризовані молочні продукти, тим самим організм людини піддається потрійний загрозі, особливо в місцях з сумнівною водою.
Сподіваємось Вам буде корисна дана інформація і Ви врахуєте її коли плануватимете свій відпочинок чи подорож, а необхідний одяг та взуття, який допоможе Вам подолати ваші кілометри та протистояти природі Ви можете придбати на нашому сайті.
Поділитись:

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

ВВЕРХ

X